| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| Total Number of Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.4" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4.1" |
| Weight (Approximate) | 2.67 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Device Supported | Notebook |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |