| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Plunger |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.66" |
| Keyboard/Keypad Width | 16.78" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.37" |
| Weight (Approximate) | 14.57 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported | Windows |
| Compatibility | Compatible with PCs with available USB port |
| Device Supported | Desktop Computer |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |