| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Movement Detection | Optical |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.66" |
| Keyboard/Keypad Width | 16.78" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.37" |
| Pointing Device Height | 1.40" |
| Pointing Device Width | 2.50" |
| Pointing Device Depth | 4.09" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 14.57 oz |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 2.67 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility | Windows 10 |
| Platform Supported | Windows |
| Device Supported | Notebook |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |