| Technical Information | |
|---|---|
| Field of View | 114° |
| Connectivity Technology | Wired |
| Application/Usage | PC |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.3" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 7" |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |