| Product Information | |
|---|---|
| Accessibility | Top Loading |
| Carrying Options |
|
| Minimum Screen Size Supported | 14.1" |
| Closure Type | Zipper |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Height | 3.2" |
| Width | 15.4" |
| Depth | 10.2" |
| Weight (Approximate) | 1.68 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility | HP - ProBook 440 G6 Notebook PC; ProBook 430 G6 Notebook PC; ZHAN x13 G2 Notebook PC; ProBook x360 440 G1 Notebook PC; ProBook 445R G6 Notebook PC; ProBook 445 G6 Notebook PC; ProBook 440 G5 Notebook PC; ZHAN 66 Pro G1 Notebook PC; ProBook 430 G5 Notebook PC; ProBook 440 G4 Notebook PC; ProBook 430 G4 Notebook PC; ProBook 640 G5 Notebook PC;ProBook 640 G4 Notebook PC; ProBook 645 G4 Notebook PC; ProBook 640 G3 Notebook PC; ProBook 645 G3 Notebook PC; ProBook x360 11 G4 EE Notebook PC;ProBook x360 11 G3 EE Notebook PC; ProBook x360 11 G2 EE Notebook PC; ProBook x360 11 G1 EE Notebook PC; Pro x2 612 G1; Pro x2 612 G2; EliteBook 840 G6 Healthcare Edition Notebook PC; EliteBook 840 G5 Healthcare Edition Notebook PC; EliteBook x360 1040 G6 Notebook PC; EliteBook x360 1040 G5 Notebook PC; EliteBook x360 1030 G3 Notebook PC; Elite x2 1013 G4; Elite x2 1013 G3; EliteBook 1040 G4 Notebook PC; EliteBook x360 1030 G2 Notebook PC; Elite x2 1012 G2; EliteBook x360 1020 G2 Notebook PC; Elitebook Folio G1 Notebook PC; EliteBook 1040 G3 Notebook PC; Elite x2 1012 G1; EliteBook x360 830 G6 Notebook PC; EliteBook x360 830 G5 Notebook PC; EliteBook 830 G6 Notebook PC; EliteBook 836 G6 Notebook PC; EliteBook 840 G6 Notebook PC; EliteBook 745 G6 Notebook PC; EliteBook 745 G5 Notebook PC; EliteBook 840 G5 Notebook PC; EliteBook 840r G4 Notebook PC; EliteBook 830 G5 Notebook PC; EliteBook 820 G4 Notebook PC; EliteBook 840 G4 Notebook PC; HP EliteBook 745 G4 Notebook PC; EliteBook 735 G6 Notebook PC; EliteBook 735 G5 Notebook PC; ZBook 14u G6 Mobile Workstation; ZBook 14u G5 Mobile Workstation; ZBook 14u G4 Mobile Workstation; Chromebook x360 14 G1; Chromebook x360 11 G2 EE; Chromebook 11 G6 EE; Chromebook 13 G1 EE; Chromebook 11 G5; Chromebook 11 G4; Stream 11 Pro G5 Notebook PC; Stream 14 Pro |
| Brand Compatibility | HP |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |