| Technical Information | |
|---|---|
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Media Type |
|
| Media Size | Custom Size 8.50" x 10.17 ft |
| ADF Capacity | 50 Sheets |
| Duplex Scanning | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.1" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 6.8" |
| Weight (Approximate) | 5.95 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Country of Origin | China |