| Technical Information | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CIS |
| Optical Resolution (dpi) | 1200 |
| Scan Color |
|
| Color Depth | 24-bit |
| Media Type |
|
| Maximum Media Thickness | 80 mil |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported | Windows 10 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Maximum Power Consumption | 47 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 65" |
| Width | 60" |
| Depth | 37" |
| Weight (Approximate) | 132 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT) |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |