| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| Total Number of Buttons | 5 |
| Number of Programmable Buttons | 4 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Bluetooth Version | 5 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Jack Black |
| Height | 1.6" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 2.9" |
| Weight (Approximate) | 2.76 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |