| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Keyboard/Keypad Features | Quiet Keys |
| Localization | English (US) |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB Type A |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Battery Size Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.09" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.23" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.76" |
| Pointing Device Height | 1.43" |
| Pointing Device Width | 2.49" |
| Pointing Device Depth | 4.53" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 1.09 lb |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 2.24 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported | Desktop Computer |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |