| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Color | White |
| Pointing Device Color | White |
| Keyboard/Keypad Height | 1.10" |
| Keyboard/Keypad Width | 13.48" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.43" |
| Pointing Device Height | 1.47" |
| Pointing Device Width | 2.54" |
| Pointing Device Depth | 4.69" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 9.52 oz |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 3.53 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported | Desktop Computer |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information | (HP Option Limited Warranty Period) parts replacement warranty on any HP-branded or Compaq-branded options (HP Options). If your HP Option is installed in an HP Hardware Product, HP may provide warranty service either for the HP Option Limited Warranty Period or the remaining Limited Warranty Period of the HP Hardware Product in which the HP Option is being installed, whichever period is the longer but not to exceed three (3) years from the date you purchased the HP Option. |