BAT LS4278 NIMH 730MAH 3,6V
HLS4278-M
| Battery Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Scanner |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry | Nickel Metal Hydride (NiMH) |
| Battery Capacity | 730 mAh |
| Output Voltage | 3.6 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.8" |
| Width | 0.8" |
| Weight (Approximate) | 1.38 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Motorola Symbol LS4278 Barcode Scanner |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |