| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Mobile Computer |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.6" |
| Width | 5" |
| Depth | 17.5" |
| Weight (Approximate) | 2.55 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Intermec CN50 Mobile Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |