| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Industrial Silicon Rubber |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 9.84 ft |
| Number of Keys | 101 |
| Keyboard/Keypad Features | Water Resistant |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | PS/2 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.92" |
| Keyboard/Keypad Width | 14.60" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.55" |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| System Requirements |
Operating System: Windows |
| Platform Supported | PC |
| Compatibility |
Intermec Vehicle Mount Computers:
|
| Device Supported | Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |