| Product Information | |
|---|---|
| Volume Capacity | 38 gal |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 48" |
| Width | 44" |
| Depth | 21" |
| Weight (Approximate) | 0.32 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Fellowes 425/485 Series Shredder |
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |