| Product Information | |
|---|---|
| Volume Capacity | 7 gal |
| Application/Usage | Cleaning |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 26" |
| Width | 24" |
| Depth | 9" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Fellowes Powershred 79Ci Cross-Cut Shredder |
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |