| Product Information | |
|---|---|
| Volume Capacity | 50 gal |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 50" |
| Width | 42" |
| Depth | 42.5" |
| Weight (Approximate) | 3.04 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Fellowes Fortishred and High Security shredders
|
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |