Ergotron 24-215-085 Racks
24-215-085
| Technical Information | |
|---|---|
| Platform Size | 24" Width x 23" Depth |
| Height Adjustable | Yes |
| Maximum Adjustable Stand Height | 25" |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Maximum Load Capacity | 16.09 lb |
| Caster Type |
|
| Number of Casters | 4 |
| Finishing | Powder Coated |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color |
|
| Product Material |
|
| Width | 23.9" |
| Depth | 22.8" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
VESA:
|
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |