| Technical Information | |
|---|---|
| Image Sensor Size | 0.37" |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Video Signals | VGA |
| Digital Zoom | 16x |
| Platform Supported |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| VGA In | Yes |
| VGA Out | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 12.5" |
| Width | 10.6" |
| Depth | 17.6" |
| Weight (Approximate) | 5.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | Philippines |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |