Epson B11B261202 Scanners
B11B261202
| Technical Information | |
|---|---|
| Large Format | Yes |
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Scan Color |
|
| Color Depth | 30-bit |
| Grayscale Depth | 24-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 35 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 35 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 70 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 70 |
| Media Type |
|
| Media Size | Custom Size - 8.50" x 20 ft |
| Scanning Modes | Duplex |
| ADF Capacity | 50 Sheets |
| Duplex Scanning | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Height | 6.9" |
| Width | 6.6" |
| Depth | 11.6" |
| Weight (Approximate) | 8.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Energy Star | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | Indonesia |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |