Epson B11B253202 Readers
B11B253202
Select model
Main Features
-
Connection: USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 16-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 15 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 15 |
| Media Type |
|
| Media Size | Custom Size - 8.50" x 72" |
| ADF Capacity | 1 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.3" |
| Width | 10.7" |
| Depth | 1.8" |
| Weight (Approximate) | 10.56 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |