Epson B11B250201 Readers
B11B250201
Select model
Main Features
-
Connection: USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Scan Color |
|
| Color Depth | 30-bit |
| Grayscale Depth | 30-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 65 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 65 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 130 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 130 |
| Media Type |
|
| Media Size | Custom Size - 8.50" x 20 ft |
| Scanning Modes | Duplex |
| ADF Capacity | 100 Sheets |
| Duplex Scanning | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 8.5" |
| Width | 11.6" |
| Depth | 8.3" |
| Weight (Approximate) | 7.90 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | Indonesia |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |