| Technical Information | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CCD |
| Optical Resolution (dpi) | 2400 |
| Hardware Resolution (dpi) | 2400 x 4800 |
| Interpolated Resolution (dpi) | 12800 x 12800 |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 48-bit |
| Grayscale Depth | 16-bit |
| Media Type | Plain Paper |
| Media Size | 12.20" x 17.20" |
| Scanning Modes | Simplex |
| Duplex Scanning | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| FireWire/i.LINK | Yes |
| USB | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Software Included |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage |
|
| Operating Power Consumption | 45 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.2" |
| Width | 25.8" |
| Depth | 18" |
| Weight (Approximate) | 28.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| System Requirements |
Windows Requirements:
Macintosh Requirements:
|
| Platform Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |