Elo 19CM2, 48,3 cm (19 ''), IT-P, Win 7, blanco, sin ventilador
E625099
Select model
Key Features:
- Available in 19" and 22" HD wide-screen displays
- Choice of high-performance CPU options
- Multiple touchscreen technologies: AccuTouch, IntelliTouch Plus, and iTouch
- Compliance with UL 60601-1 and RoHS requirements
- Easy access to internal components for serviceability
- Optional second VGA output for multi-display setups
Specifications:
- Enclosure Color: White
- Processor: Intel Core 2 Duo 3.0GHz or Intel Atom Dual-Core 1.66 GHz
- Memory: Up to 4GB DDR2 DIMM
- Storage: 160GB 2.5" SATA HDD
- USB Ports: 6 x USB 2.0
- Ethernet Port: 1 x LAN RJ45 (Gigabit)
- Audio: 3.5mm line in and out; two 2W internal speakers
- Operating Systems: Microsoft Windows 7 Professional or No OS
- Power Consumption: 54W (without peripherals)
- Weight: 20.6 lbs (with stand)
- Operating Temperature: 0°C to 35°C
- Warranty: 3 years
- Display Resolution: 1366 x 768 or 1920 x 1080
Main Features
-
POS: Yes
-
Connection: USB, Serial
-
Screen type: No
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Atom |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Processor Speed | 1.66 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 2 GB |
| Memory Technology | DDR2 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 160 GB |
| Hard Drive Interface | SATA |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 18.5" |
| Display Screen Type | LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Brightness | 225 Nit |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Audio Line In | Yes |
| Audio Line Out | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Height | 12.4" |
| Width | 18.7" |
| Depth | 14.2" |
| Weight (Approximate) | 16.09 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
elo_cm-serie.pdf E625099
elo_cm-serie.pdf MOD-CM-SERIES