| Technical Information | |
|---|---|
| Minimum Screen Size Supported | 10" |
| Maximum Screen Size Supported | 15" |
| Application/Usage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Form Factor |
|
| Weight (Approximate) | 2.43 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Elo 1302L, 10" and 15" Android I-Series 2/3/4 |
| Country of Origin | China |