| Product Information | |
|---|---|
| Binder Capacity | 1/2" |
| Sheet Capacity | 120 |
| Number of Rings | 3 |
| Fastener Type | Round Ring |
| Total Number of Pockets | 4 |
| Pocket Location | Internal |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Polypropylene |
| Height | 1 1/5" |
| Width | 9 4/5" |
| Depth | 11 1/2" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Recycled | Yes |
| Post-consumer-waste% | 100% |
| Country of Origin | United States |