| Technical Information | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 106" |
| Screen Height | 52" |
| Screen Width | 92" |
| Screen Fabric | Matte White |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Folding Mechanism | Electric |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type | Recessed/In-Ceiling Mount |
| Product Color | Black |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|