| Technical Information | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 109" |
| Screen Height | 57.5" |
| Screen Width | 92" |
| Screen Fabric | Matte White |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Screen Folding Mechanism | Electric |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type | Wall/Ceiling Mount |
| Product Color |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |