| Technical Information | |
|---|---|
| Efficiency | 80% |
| Protection Type | Over Current |
| Reliability | |
|---|---|
| MTBF | 624961 Hour |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Type | AC |
| Input Voltage | 264 V AC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Hot Swappable Power Supply | Yes |
| Height | 17.4" |
| Width | 7.8" |
| Depth | 1.7" |
| Weight (Approximate) | 8.16 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
D-Link DGS-3120 Series Switches:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |