Brother Mobile, RJ-3050: RUGGEDJET 3, PORTÁTIL 3 ''DIRECT THERMAL impresora de recibos W / WI-FI, Bluetooth, USB, NEGRO BARRA SENSOR, TEAR, BAR, BATERÍA Y CLIP CORREA Y 1 AÑO'' parachoques a parachoques ''GARANTÍA, AirPrint, CPCL
RJ3050
Select model
Main Features
-
Rugged: Industrial
-
Equipment Format: Mobile
-
Connection: USB, Bluetooth
-
Printing Technology: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label/Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 5 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 2.83" |
| Application/Usage | Mobile |
| Wireless Print Technology | Apple AirPrint |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 32 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 2.60" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.2" |
| Width | 4.4" |
| Depth | 7.3" |
| Weight (Approximate) | 1.34 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
mod-rj-3050-brother-label-printer-datasheet.pdf RJ3050
mod-rj-3050-brother-label-printer-user-manual.pdf RJ3050
mod-rj-3050-brother-label-printer-datasheet.pdf MOD-RJ-3050
mod-rj-3050-brother-label-printer-user-manual.pdf MOD-RJ-3050