| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 2 1/8" |
| Label Length | 2 5/8" |
| Label Format | Roll |
| Number of Labels per Roll | 1586 |
| Total Number of Labels | 12688 |
| Core Diameter | 1" |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Printable | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Brother Printer:
|
mod-labels-brother-brother-labels-datasheet.pdf MOD-LABELS-BROTHER