| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 4" |
| Label Length | 4" |
| Label Format | Roll |
| Number of Labels per Roll | 125 |
| Core Diameter | 3/4" |
| Adhesive Type | Acrylic |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Attachment Method | Adhesive |
| Printable | Yes |
| Features | Die-cut |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Polypropylene |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Brother Printer:
|
mod-labels-brother-brother-labels-datasheet.pdf MOD-LABELS-BROTHER