| Technical Information | |
|---|---|
| Total Media Capacity | 520 |
| Media Size | A4 - 8.30" x 11.70" |
| Media Type | Plain Paper |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6" |
| Width | 14.3" |
| Depth | 15.1" |
| Weight (Approximate) | 8.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Brother Printers:
|
| Country of Origin | Vietnam |