| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Surveillance Camera |
| Maximum Load Capacity | 25 lb |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Finishing |
|
| Product Material |
|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 4.88" |
| Width | 13.39" |
| Depth | 4.72" |
| Weight (Approximate) | 4.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Bosch MIC-500 Ruggedized PTZ Camera |