| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Surveillance Camera |
| Maximum Load Capacity | 11.02 lb |
| Features |
|
| Durability | Corrosion Resistant |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Cool Gray |
| Product Material | Aluminum |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 5.43" |
| Length | 12.09" |
| Weight (Approximate) | 14.11 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Outdoor |
| Compatibility |
Bosch Housing:
|