| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material | ABS Plastic |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 4.1" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 1.7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |