| Technical Information | |
|---|---|
| Identification Method | Key Code |
| Operating Range | 500 ft |
| Number of Keys | 12 |
| Application/Usage | Door |
| Features | Weather Proof |
| Controls/Indicators | |
|---|---|
| Indicators & Controls |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Input Current | 120 mA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Stainless Steel |
| Height | 5.1" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 0.4" |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |