| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 48 V DC |
| Output Voltage Detail | 48 V DC @ 625 mA |
| Output Current | 625 mA |
| Output Power | 60 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Plug-in |
| Height | 1.7" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 1.1" |
| Weight (Approximate) | 8 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Compatible Devices:
|