| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.5" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 12.8" |
| Weight (Approximate) | 10 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Black Box Devices:
|
| Country of Origin | United States |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |