| Power Description | |
|---|---|
| Output Voltage | 48 V DC |
| Output Voltage Detail | 48 V DC @ 2.5 A |
| Output Current | 2.50 A |
| Output Power | 120 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | DIN Rail |
| Height | 4.9" |
| Width | 1.6" |
| Depth | 4.4" |
| Weight (Approximate) | 1.54 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |