| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Length | 10 ft |
| Connector Type on First End | HD-15 - Male |
| Connector on First End Details | 1 x 15-pin HD-15 - Male |
| Connector Type on Second End |
|
| Connector on Second End Details |
|
| Conductor | Copper |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Beige |
| Weight (Approximate) | 0.72 lb |
| Shipping Height | 0.75" |
| Shipping Width | 6" |
| Shipping Weight (Approximate) | 11.49 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Black Box Switches:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |