| Technical Information | |
|---|---|
| Detectable Medium | Water |
| Smart Connect | Yes |
| Virtual Assistant Supported | Alexa |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Power |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.2" |
| Width | 1.4" |
| Depth | 3.7" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Certifications & Standards | NSF |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |