| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Type | AC |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage |
|
| Output Voltage Detail |
|
| Input Current | 1.9 A @ 110V |
| Output Current | 6 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Pole-mountable |
| Height | 13.3" |
| Width | 11.3" |
| Depth | 5.6" |
| Weight (Approximate) | 9.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |