| Technical Information | |
|---|---|
| Power Rating | 20 VA |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 110 V AC |
| Output Voltage | 12 V AC |
| Maximum Line Current | 1.70 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.4" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 3.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
My Cart
| Technical Information | |
|---|---|
| Power Rating | 20 VA |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 110 V AC |
| Output Voltage | 12 V AC |
| Maximum Line Current | 1.70 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.4" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 3.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |