| Power Description | |
|---|---|
| Current Rating | 3.50 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 6" |
| Length | 8" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Taiwan |