| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Product Material | Steel |
| Height | 15.5" |
| Width | 12" |
| Depth | 4.5" |
| Weight (Approximate) | 10.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |