| Power Description | |
|---|---|
| Number of +12V Rails | 1 |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage |
|
| Output Voltage Detail |
|
| Output Current |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Board |
| Height | 1.4" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 7.1" |
| Weight (Approximate) | 10.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |