| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Lights Supported | 4 |
| Maximum Bulb/Tube Power | 60 W |
| Light Base Type | Candelabra |
| Style | Contemporary |
| Finishing | Crystal |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material |
|
| Height | 20.5" |
| Width | 15" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Application/Usage | Indoor |