| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage Detail | 12 V DC @ 800 mA |
| Output Current | 800 mA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.6" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 2" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Aiphone Communication Systems:
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |