| Technical Information | |
|---|---|
| Area Coverage | 650 ft |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 5.9" |
| Width | 5.1" |
| Depth | 1.3" |
| Weight (Approximate) | 13.60 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Japan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |