| Product Information | |
|---|---|
| Bulb/Tube Type | LED |
| Number of Bulbs/Tubes Supported | 2 |
| Light Color |
|
| Mount Type | Flush Mount |
| Application/Usage | Hospital |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.8" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 1.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Certifications & Standards | UL 1069 |